Županija održavanja: Šibensko-kninska

Grad/mjesto održavanja: Vodice

Hotel domaćin: Hotel Olympia

Termin održavanja: 18. – 20. ožujka

O manifestaciji: Manifestaciju je obilježio rekordan broj sudionika i uzoraka maslinovog ulja, a svečano je otvorio potpredsjednik Vlade RH i ministar poljoprivrede, ribarstva i rurualnog razvoja Petar Čobanković. Bogati edukativno-praktični sadržaj programa, bio je dovoljan razlog popunjenosti hotelskih kapaciteta. 

Opširnije o Noćnjaku 2011 možete vidjeti ovdje.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrađeni na Noćnjaku 2011.

Šampion pakovina maslinovih ulja
BRIST OLIVE - OPG SILVANO PUHAR

Šampion otvorenih maslinovih ulja
OBITELJ VLATKOVIĆ – Novigrad

Šampion izgleda pakovina
CENTAR MASLINOVOG ULJA SV. IVAN - Vodice

Vice šampion otvorenih maslinovih ulja
ASJA BEBIĆ - Zagreb

II. nagrada za izgled pakovine
OPG "OLEATICA" - Buje

III. nagrada za izgled pakovine
PZ BRNJAL - Vela Luka

Zlatna medalja za kvalitetu pakovine ekstra djevičanskog maslinovog ulja

WILLIAM NEGRI - Labin
VANJA DUJC – Koper
SLAVOMIR KADIĆ – Dugi Rat
OBRT "BENVEGNU" – vl. REMIGGIO BENVEGNU – Buje
JENKO BORIS – Koper, Slovenija
AGROLAGUNA d.d. –  Poreč (PICHOLINE)
DARKO JAKOMIN – Pobegi, Slovenija
AGROPRODUKT d.o.o. SALVELA BUŽA – Pula
FLAVIO KMET – Umag
DOMAČIJA MUNDA – Portorož, Slovenija
ANTE ŽUPANOVIĆ – Kruševo, Primošten
AGROLAGUNA d.d. – Poreč
BLATO 1902 d.d. – Blato
BRIST OLIVE - OPG NEVIO ŠETIĆ – Pula
FRANC MORGAN – Grintovec, Slovenija
AGROLAGUNA d.d. – Poreč (PENDOLINO)
ŠKOJ - MAROVIĆ – Otok Korčula
AGROLAGUNA d.d. – Poreč (ASCOLANA)
AGROPRODUKT d.o.o. SALVELA AURUM – Pula
BEM, BORIS SABADIN – Koper
ŽELJKO MIRKOVIĆ FIORE – Vodnjan
ORVAS d.o.o. – Dicmo
ŽELJKA PALINIĆ – Blace
PZ ORGULA – Mimice
PERO SKORIĆ – Skradin
ANKA IZLATKO BURIĆ – Maslinica
SUSAJDA d.o.o. – Cres

Zlatna medalja za kvalitetu otvorenog ekstra djevičanskog maslinovog ulja

IVO JOZIPOVIĆ-TIĆ – Baška Voda
EMANUEL VALENTA – Pazin
IVAN EŠKINJA LANTANA – Sv. Filip i Jakov
ULJARA KVARNER – Punat
ALEN ZEC – Rovinj
DARIJO MATEŠIĆ – Diklo
EMANUEL VALENTA – Pazin
NADA ZLOKIĆ – Vela Luka
IVO PETRIČEVIĆ – Split
JESENKA I RATKO KLARIĆ – Buzet
LESINA D.O.O. – Sveta Nedjelja
ŽUPA SV. MIHOVILA - DOL U HVARU-DON MARIO ZELANOVIĆ – Dol
SERGIO NEGOVETIĆ – Cres
JOSIP KREMENIĆ – Cres
OPG MATE DUŠEVIĆ – Ljubač
MARIN MATEŠIĆ – Diklo
SILVIO VELČIĆ – Cres
JOSIP KREMENIĆ – Cres
EMANUEL VALENTA – Pazin
OBITELJ FERLORA – Cres
MLADEN  KRNIĆ – Split
NIKŠA SORIĆ – Veli Iž
NELKA SARDELIĆ – Orebić
EUGEN I BOŽO NOVAKOVIĆ – Posedarje
OPG GORDANA STRPIĆ – Biograd na Moru
ŽELJKO TROSKOT – Biograd na Moru
OPG BRUNO FLEGO – Zamask
JOSIP KREMENIĆ – Cres
MARIJAN TOPIĆ – Pula
MATE SLADIĆ – Plastovo
CVIJETO MEMED – Vodovađa
BOŽO LASIĆ – Cavtat
ANTE MATULIĆ - MIĆO – Postira
ANTE DUVNJAK – Vodice
OBITELJ VLATKOVIĆ – Novigrad
ŽIVKO VIDAKOVIĆ – Biograd na Moru
ANTE MATIĆ I DEANA MILETIĆ – Split
MATO ČUPIĆ – Dubravka
JOSIP PURTIĆ – Srednje Selo
ZDRAVKO ŠKARIĆ MR.SC. – Split
MIRO POKRAJAC – Rovinjsko Selo, Rovinj
JOŠKO VEŽA – Brist
VOJMIR CVITANIĆ – Bol 
OBITELJ VLATKOVIĆ – Novigrad
OBITELJ VLATKOVIĆ – Novigrad
ZLATKO STRPIĆ – Biograd na Moru
OPG ŠIMICA ŽUVIĆ – Dračevica
PASKO PENDO – Župa Dubrovačka
TONĆI MORETIĆ – Gromača
NIKOLA MILOSLAVIĆ – Mlini
ANTE TUDOR – KOTIN – Hvar
FRANKO FUČIĆ – Cres
ANĐELKO MARIĆ – Šibenik
RIBARSKO-UGOSTITELJSKI OBRT "ZMINJAK" – Murter
BUDISLAV MAĐERIĆ – Pašman
MIRJANA ŠOŠA – Zadar
MATO RADOVIĆ – Čilipi
HOSTIN D.O.O. ZAGREB - APARTMANI TISNO – Tisno
JERKO BANOVAC – Brodarica
MARINA EŠKINJA LANTANA – Sv. Filip i Jakov
SAN D.O.O. – Šibenik
ANTE ČUVALO - Proboj – Ljubuški, Bosna i Hercegovina
ANTE BARAČ – Svinca
MATO RADOVIĆ – Čilipi
OPG MARIJA STEFANOVIĆ – Komiža
JOSIP MEIĆ SIDIĆ – Pirovac
BLATO 1902 D.D. – Blato
DINKO PRIŽMIĆ BAKALA – Vela Luka
JURO MATELJAK – Orebić  
MLADEN  KRNIĆ – Split
LJUBE KARDUM – Stankovci 
BOŽIDAR ŠOŠA – Zadar
 ANTUN TUDOR -MOLI ONTE – Hvar
DRAŽEN BELAMARIĆ – Šibenik 
MARKO GREGO – Orebić
MARIN I ZDENKO MATEŠIĆ – Zadar
VLADIMIR MAJICA – Sv. Filip i Jakov
OPG VINKO GULIN – Vodice
OPG GLAVINJA – Čilipi
PERO PRŽIĆ – Cavtat
CVIJETO MEMED – Vodovađa
MATIJA ARBULIĆ – Čilipi
OPG DŽAJIĆ BRANKO – Trstenik
FRANO KRAUS – Šibenik
OPG BRUNO FLEGO – Zamask
ALEN ZEC – Rovinj
OPG BRUNO FLEGO – Zamask
OPG BRUNO FLEGO – Zamask
OPG BRATANOVIĆ JEROLIM – Suhovare
DRAGAN ČERINA – Podgrađe, Benkovac
POLJAK MITAR – Suhovare 
JOSIP I IVANKA GRGURICA – Poličnik
OPG BRUNO FLEGO – Zamask
STJEPAN GODINOVIĆ – Bogomolje
OBRT "BUDDY" - MLADEN PRTENJAČA – Zadar
BOŽIDAR BALIĆ – Svirče
ALBERT NEGOVETIĆ – Cres
ZRAČNA LUKA "DUBROVNIK" – Čilipi
TOMISLAV PERICA – Zadar
STJEPAN FISTONIĆ – Zastražišće 
ZRAČNA LUKA SPLIT - KAŠTELA – Kaštel Štafilić
GORAN LASAN – Vodice
MILOŠ ŽUVELA – Vela Luka
JOSIP MATIĆ - LOLO I PERO MATIĆ - KAPETAN – Hutovo, Bosna i Hercegovina
IVO MILOGLAV – Dubravka
DOMAGOJ BELAMARIĆ – Šibenik
TONĆI MORETIĆ – Gromača
BRANKO PAJALIĆ – Krk
SRETNA OBITELJ KARDUM – Zadar
BOŽO SURAČ – Mali Iž, Zadar
JOZO KRNIĆ – Vrisnik, Jelsa
POLJOPRIVREDNI OBRT "BELLE" - ERVIN BELLE – Buje
TONĆI ZUBOVIĆ – Cres
LESINA D.O.O. – Sveta Nedjelja
MIRKO VIDOVIĆ – Dvornice, Rogoznica
MLADEN  KRNIĆ – Split
ANTE FRANA – Trogir
CVIJETO MEMED – Vodovađa
JAKICA DRAGIČEVIĆ – Blato
VICE ANTUNOVIĆ – Stankovci
MARINKO MATETA – Kaštel Novi
NEDJELJKO PROVIĆ – Opuzen
OPG GLAVINJA – Čilipi
OPG MATE DUŠEVIĆ – Ljubač
JAKOV GRGIČEVIĆ – Vrisnik, Jelsa
ULJARA NERETVA – Opuzen
IVICA LAZANEO – Postira
STJEPAN DRAGIČEVIĆ – Zastražišće
BRAĆA VJEKO I RADOVAN VISKOVIĆ – Tučepi
MARIJAN OBRATOV – Tisno
PZ "MASLINA I VINO" – Polača
IVKO CETINIĆ KOČA – Blato
OPG "OLEATICA" – Buje
IVAN UHODA – Preko
BRATIŠKOVCI BRIBIR POLJOPRIVREDNA ZADRUGA BRANITELJA – Bratiškovci
MIRO MARJAN OREB – Vela Luka
KUZMA ŽANETIĆ – Vela Rasoha
BRANKO MATIJAŠ – Poljica (Marina)
RAOL D.O.O. – Murter
VENCESLAV BOŠKOVIĆ – Selca
KLAUDIJA MRAKOVČIĆ – Krk

Priznanje za najbolje sortno maslinovo ulje
IVO JOZIPOVIĆ-TIĆ – Baška Voda
Priznanje za najbolje maslinovo ulje sljubljenih sorti
IVAN EŠKINJA LANTANA – Sv. Filip i Jakov
Priznanje za najbolje intenzivno maslinovo ulje
CVIJETO MEMED – Vodovađa
Priznanje za najbolje srednje intenzivno maslinovo ulje
EMANUEL VALENTA – Pazin
Priznanje za najbolje blago maslinovo ulje
ALEN ZEC – Rovinj
Priznanje uljari koja je preradila šampionsku pakovinu maslinovog ulja
SAN LORENZO OLIVE d.o.o. – Vodnjan
Priznanje uljari koja je preradila šampionsko otvoreno maslinovo ulje
ULJARA NADIN – Nadin
Priznanje uljari koja je preradila najveći broj pristiglih uzoraka
ULJARA NADIN – Nadin

Osobna i kolektivna priznanja

Priznanje „Pavle Bakarić“ za životno djelo u maslinarstvu
DAVORIN PAMIĆ, Zaton kod Šibenika
Priznanje „Branko Škarica“ za životno djelo u uljarstvu
JERKO BANOVAC, Brodarica
Međunarodno priznanje „Cavaliere olio d'oliva“
IVO JURAS, Šibenik
Priznanja uzornim maslinarima
DRAGICA BRALIĆ, Perković
FRANE DOBROVIĆ, Pirovac
Priznanje uljarskoj zadruzi za 2010. godinu
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA DROBNICA, Preko
Zlatno pero Noćnjaka
MARIJA DUJMIĆ, urednica i novinarka HTV-a
Priznanje za popularizaciju maslinarstva putem medija
Časopis za maslinarstvo i uljarstvo MASLINA
Priznanja udrugama
DRUŠTVO MASLINARA BAR, Stari Bar
UDRUGA MASLINARA PAIĆUŠA, Pisak
Posebno priznanje za zaštitu krvavice, autohtone sorte maslina
GRAD SKRADIN

Opširnije o Noćnjaku 2011 možete vidjeti ovdje.


 
Copyright 2001-2011 Zadružni savez Dalmacije. Sva prava pridržana. Izrada i održavanje Novacom.