Noćnjak 2010

Županija održavanja: Zadarska

Grad/mjesto održavanja: Biograd na moru

Hotel domaćin: Hoteli Ilirija

Termin održavanja: 26. – 28. ožujka

O manifestaciji: Prvi put organizirana je Hrvatska burza maslinovih ulja na kojoj su se hrvatski proizvođači vrhunskih ekstra djevičanskih maslinovih ulja predstavili svoje proizvode. Prvi put je organizirana i vođena degustacija maslinovih ulja uz interaktivnu prezentaciju sljubljivanja gastronomskih delicija sa sortnim maslinovim uljima i vrhunskim vinima, koja je izazvala veliki interes.

 

Nocnjak2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrađeni na Noćnjaku 2010.

Šampion pakovina maslinovih ulja
OLEA BB d.o.o. – Rabac, za sortu buža

Šampion otvorenih maslinovih ulja
SRETNA OBITELJ KARDUM – Zadar

Šampion izgleda pakovina
AGROLAGUNA d.d. – Poreč

Šampion sireva
SLAVKO PETROVIĆ – Pakovo Selo, Drniš, za ovčji polutvrdi sir iz sirovog mlijeka

Vice šampioni otvorenih maslinovih ulja
MLADEN KOKIĆ – Zastražišće
OLEATICA-OPG SRDAR MIRJANA – Buje

Vice šampioni izgleda pakovina
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA BRNJAL – Vela Luka
OLEATICA-OPG SRDAR MIRJANA – Buje

Zlatne medalje za pakovine maslinovog ulja

OLEA BB d.o.o. – Rabac, za sortu frantoio
OLEA BB d.o.o. – Rabac                                                                                          
ANTE BALIĆ – Vrbanj, Svirče, za sortu oblica
OPG BURŠIĆ – Brtonigla      
VANJA DUJC – Koper, Slovenija, za sortu itrana
BRIST OLIVE - OPG ANTON BRAJKOVIĆ – Pula, za ulje Seline
BRIST OLIVE - OPG ADRIANA I SLOBODAN CAR – Pula, za ulje Gorlato
ULJARA NADIN – Benkovac                                               
BRIST OLIVE-OPG SILVANO PUHAR – Pula, za ulje Sta Margherita
OPG BANKOVIĆ AKELIĆ BISERKA - Pula             
WILLIAM NEGRI – Labin                                              
AGROLAGUNA d.d. – Poreč, za sortu ascolana
OPG GORAN MAREVIĆ – Krk
DARKO JAKOMIN – Pobegi, Slovenija                                      
MIRKOVIĆ FIORE ŽELJKO-OPG FIORE – Vodnjan
IPŠA d.o.o. – Livade
JANKO FRANC MORGAN – Smarje, Slovenija         
AGROPRODUKT d.o.o. – Pula, za ulje Salvela Classic
AGROLAGUNA d.d. - Poreč
F.LLI  BELCI LORENZO, LIVIO E FIGLI – Vodnjan, za sortu buža
AGROLAGUNA d.d. – Poreč, za sortu pendolino
AGROLAGUNA d.d. – Poreč, za sortu picholino
TAYLIELI OLIVE AND OLIVE OIL ESTABLISHMENT – Turkey, for Evoo Selection
OPG JOŠKO VEŽA – Brist, za sortu oblica
JENKO BORIS – Koper, Slovenija, za sortu istarska bjelica  
ULJARA NONO – Krk                             
OPG BALIJA – Fažana                                          
OPG SILVANO TANGER – Medulin                     
TAYLIELI OLIVE AND OLIVE OIL ESTABLISHMENT – Turkey, for Early Harvest
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA MARINA – Marina, za sortu oblica


Zlatne medalje za otvorena maslinova ulja

DUBRAVKA (RUŽA) ŽUVELA – Vela Luka
JASENKA I RATKO KLARIĆ – Buzet                                                                                                                            
SLAVOMIR KADIĆ – Dugi Rat       
DRAGAN ČERINA – Podgrađe             
CENTAR MASLINOVOG ULJA SV. IVAN – Vodice                                                                                             
ALETA d.o.o. – Zadar
JAKŠA MATELJAK – Orebić                                                                                                                            
IVEK plemeniti ARBANAS – Sumartin                                                                                                                        
RATKO ERLIĆ – Banjole                           
NIKOLA BADŽIM – Lozovac                                                                                                                                   
ŽIVKO BEGIĆ – Pirovac                                 
BOŽO LASIĆ - Cavtat                   
OPG JOSO ANTIĆ – Brodarica, Šibenik  
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA SVIRČE – Svirče
NELKA SARDELIĆ – Orebić                                                                                                                                
NADO BUTIĆ – Briševo                                                                                     
DRAGUTIN PJELIK – Biograd na moru                                                                                                                               
ANTE DUVNJAK – Vodice                                                                                     
SREĆKO ROMIĆ – Briševo, Zadar
MATO RADOVIĆ – Čilipi                                                                         
GORAN LASAN – Vodice                                                                                                                                       
GORAN VUKADINOVIĆ – Zadar                                                       
IVO PETRIČEVIĆ – Split                                                                       
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA MASLINA I VINO – Polača                                                                                                 
dr.sc. TONĆI GRGASOVIĆ – Makarska                                                     
DOMAGOJ BELAMARIĆ – Šibenik                                                                                                                          
MIRO OREB – Vela Luka                                                                                      
JURO MATELJAK – Orebić
BORIS ŠODA – Trogir                                               
NIKOLA BODLOVIĆ – Bol                                                                                                                                    
OPG MARIN I ZDENKO MATEŠIĆ – Zadar 
DAMIR PILIPAC – Tribunj                                                                                                                                   
JOSIP GRGURICA – Poličnik         
IVO LUČIĆ–KOMPOZITOR – Jelsa                                                                                                                              
BOŽO SKROČE – Zadar      
ANTE DUVNJAK – Vodice  
DALMACIJABILJE – ESENCIJA – Dubravka                                                                                                   
IVAN EŠKINJA–LANTANA – Sv. Filip i Jakov                                                                                                                    
OBRT BENVEGNU – Buje                     
ANDRIANA RUBIN PEHAR – Jelsa                                                                                                                       
DRAGUTIN DOBROVIĆ – Pirovac
PETAR MIHOČEVIĆ – Doli, Konštari                                                                                                                                  
VILLA ORGULA–JAKICA DRAGIČEVIĆ – Blato                                                                                      
RATKO CERONJA – Piramatovci                                                                                                                          
MIRJANA ŠOŠA – Zadar                     
MILAN PAVLIĆ – Omiš
ZLATKO STRPIĆ – Biograd na moru                                                                                                                              
DRAŽEN BELAMARIĆ – Šibenik                                                                                 
JAKŠA MATELJAK – Orebić  
ZLATKO STRPIĆ – Biograd na moru                    
VLAHO MIHATOVIĆ – Gruda                                                                                                                                   
MILOŠ ŽUVELA – Vela Luka                             
UDRUGA HRVATSKIH BRANITELJA OBOLJELIH OD PTSP-a ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE – Šibenik
OPG JOŠKO VEŽA – Brist                                      
JURAJ RINČIĆ – Hvar     
NENAD BONAČIĆ VICIĆ „SLIKA“ – Milna      
DROBNICA  P.Z. – Preko                                                                                         
NADA ZLOKIĆ – Vela Luka                                                              
DANILO RADELIĆ – Gradac                                 
OPG JOŠKO VEŽA – Brist    
JOSIP PURTIĆ – Srednje Selo, Šolta             
OPG ŠIME KOSOR – Zadar                                  
ANTUN TUDOR - "MOLI ONTE" – Milna                                                                                                          
PAVO BARBARIĆ "KARMELINO" – Zastražišće                                                                                            
NIKŠA SORIĆ – Veli Iž      
PERO KUKULJICA – Komaji  

Velika zlatna medalja za sireve
OPG „MV“-MIRA ĆOPIĆ – Donja Suvaja, za kravlji tvrdi sir dimljeni s dodatkom začina

Zlatne medalje za sireve
SLAVKO PETROVIĆ – Pakovo Selo, Drniš, za ovčji polutvrdi mišni sir iz sirovog mlijeka
MILS d.d. MLJEKARA SPLIT – Split, za tvrdi punomasni sir iz ovčjeg i kravljeg mlijeka – Lećevački sir
OPG „MV“-MIRA ĆOPIĆ – Donja Suvaja, za kravlji tvrdi sir s dodatkom papra
OPG MAGRIŽ – Kornić, za ovčji tvrdi sir iz sirovog mlijeka – Krčki sir
MARIJA MITROVIĆ – Zelengrad, za tvrdi sir iz kozjeg i kravljeg mlijeka
LATO-VET – OBRT GABRIJELA GAURINA – Sinj, za mladi kravlji sir iz kuhanog mlijeka

Priznanje za najbolje sortno maslinovo ulje
DRAGAN ČERINA – Benkovac
Priznanje za najbolje maslinovo ulje sljubljenih sorti
DUBRAVKA ŽUVELA-RUŽA – Vela Luka
Priznanje za najbolje blago maslinovo ulje
OPG GLAVINJA – Čilipi
Priznanje za najbolje srednje intenzivno maslinovo ulje
SLAVOMIR KADIĆ – Dugi Rat
Priznanje za najbolje intenzivno maslinovo ulje
OPG RATKO KLARIĆ – Buzet
Priznanje za najbolje zadružno maslinovo ulje
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA SVIRČE – Svirče
Priznanje za originalnost pakovine maslinovog ulja
IVICA VLATKOVIĆ – Novigrad
Priznanje uljari koja je preradila šampionsku pakovinu maslinovog ulja
ULJARA GRUBIĆ – Bale
Priznanje uljari koja je preradila šampionsko otvoreno maslinovo ulje
ULJARA LAĆA – Skradin   
Priznanje uljari koja je preradila najveći broj pristiglih uzoraka
ULJARA NADIN – Nadin 

Osobna i kolektivna priznanja

Priznanje „Pavle Bakarić“ za životno djelo u maslinarstvu
STANISLAV ŠTAMBUK, dipl. ing. agr.
Priznanje „Branko Škarica“ za životno djelo u uljarstvu
MARINKO MRKONJIĆ
Međunarodno priznanje „Cavaliere olio d'oliva“
ZDRAVKO BUŠIĆ, dipl. ing. agr.
Priznanja uzornim maslinarima i siraru
JOSIP KOLEGA iz Verunića sa Dugog Otoka
ŽELJKO TROSKOT iz Biograda na moru
OPG NIKICA ŽAMPERA iz Žmana sa Dugog Otoka
Godišnje priznanje uljarskoj zadruzi za 2009. godinu
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA „MASLINA“ – Kali
Zlatno pero Noćnjaka
ANITA PERICA, Hrvatski radio – Radio Zadar
Priznanje za popularizaciju maslinarstva putem medija
ZADARSKI  LIST – PRILOG „PLODOVI ZEMLJE I MORA“
Priznanja udrugama
UDRUGA MASLINARA I ULJARA ORKULA iz Biograda na moru
UDRUGA MALIH SIRARA MIŠINAC iz Drniša
Priznanje za razvoj poljoprivrede na kršu
OPĆINA POLAČA

 
Copyright © 2001-2011 Zadružni savez Dalmacije. Sva prava pridržana. Izrada i održavanje Novacom.