Noćnjak 2009

Županija održavanja: Dubrovačko-neretvanska

Grad/mjesto održavanja: Mlini

Hotel domaćin: Hotel Astarea

Termin održavanja: 3. – 5. travnja

O manifestaciji: Uvedeno je i prvi put dodijeljeno priznanje „Branko Škarica“ za životno djelo u uljarstvu. Prvi put su zasebno ocijenjena i nagrađena maslinova ulja prema sortama i intenzitetu.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrađeni na Noćnjaku 2009.

Šampion pakovina maslinovih ulja
OLEA BB d.o.o. – Rabac, za sortu buža

Šampion otvorenih maslinovih ulja
IVICA VLATKOVIĆ – Novigrad

Šampion izgleda pakovina
ULJARA BILAJA – Marina

Šampion sireva
MILS d.d. MLJEKARA SPLIT – Split, za tvrdi sir iz kravljeg mlijeka – Studenački sir

Vice šampion pakovina maslinovih ulja
BRIST OLIVE–OPG ANTON BRAJKOVIĆ – Pula, za miješane sorte

Vice šampion otvorenih maslinovih ulja
JOSIP MATIĆ-LOLO – Broćanac, Bosna i Hercegovina

Zlatne medalje za pakovine maslinovog ulja
BRIST OLIVE–OPG ANTON BRAJKOVIĆ – Pula, za miješane sorte
BRIST OLIVE–OPG SILVANO PUHAR – Pula, za sortu vodnjanska buža
OLEA B.B. d.o.o. – Rabac, za sortu ascolana tenera
OLEA B.B. d.o.o. – Rabac, za miješane sorte
OLEA B.B. d.o.o. – Rabac, za sortu rosulja

Zlatne medalje za otvorena maslinova ulja

OBITELJ BALIJA – Fažana
ANTE DUVNJAK – Vodice
MARKO GREGO – Orebić
PROIZVODNO USLUŽNI OBRT „ČIVIĆ“ – Hvar
ŽELJKA PALINIĆ – Blace
JESENKA I RATKO KLARIĆ – Buzet
Mr. TEO ŠANTIĆ – Postira
IVAN BADURINA–GAZDA – Lun
MARIA GERDA BEBIĆ – Zagreb
JOŠKO VEŽA – Brist
OPG JOSIP ALAČ – Drvenik
PERO MATIJAŠEVIĆ – Jelsa
JURAJ BILIČIĆ – Zastražišće
IVO PETRIČEVIĆ – Split
IVO MORTIŽIJA – Gornja Ljuta
ŽELJAN MILOŠEVIĆ – Opuzen
FRANC MORGAN – Šmarje, Slovenija
JADRAN ZLOKIĆ – Vela luka
JOSIP MATIĆ–LOLO – Broćanac, BiH
JOSIP GRGURICA – Poličnik
CENTAR MASLINOVOG ULJA SV. IVAN – Vodice
RANKO SURJAN – Vela luka
DANILO RADELIĆ – Gradac
AGROLAGUNA d.d. – Poreč
FAMILIJA MOLI ANTE – Milna
IVICA LAZANEO – Postira
JAKŠA MATELJAK – Orebić
JURAJ RUBIN – Jelsa
STJEPAN FISTONIĆ – Zastražišće
JELKA I JAKŠA  ŠEGEDIN – Dubrovnik
ŽIVKO VIDAKOVIĆ – Biograd na moru
MATO ČUPIĆ – Dubravka
DINKO PERAN – Grebaštica
DALMACIJABILJE ESENCIJA d.o.o. – Dubravka
ZDENKO BILIĆ – Šibenik
BRANKO DŽAJIĆ – Trstenik
RATKO CERONJA – Piramatovci
NEVENKA RUBIN – Jelsa
IVKO CETINIĆ–KOČA – Blato na Korčuli
NELKA SARDELIĆ – Orebić
OPG PETAR PALČIĆ – Brtonigla
DAMIR VODANOV – Dubrava kod Tisna
KLAUDIJA MRAKOVČIĆ – Krk
JAKŠA MATELJAK – Orebić
AGROLAGUNA d.d. – Poreč
DAVOR MUCIĆ – Humac, Ljubuški, BiH
SILVANO I LEONARDO TANGER – Medulin
NIKOLA BADŽIM – Lozovac
ŽELJKA GUGIĆ – Vela luka
ZLATKO STRPIĆ – Biograd na moru
SLAVOMIR KADIĆ – Dugi rat
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA SVIRČE – Svirče
ĐORĐI BARBARIĆ – Zastražišće
OPG MARIN I ZDENKO MATEŠIĆ – Zadar
ANDRIJANA RUBIN PEHAR – Jelsa
ANDRIJA RUBIN – Dubrovnik
NIKOLA DRAGOBRATOVIĆ – Dubrovnik
STIPE MEDIĆ – Brela
STJEPAN FISTONIĆ – Zastražišće
NIKO PROKURICA – Pridvorje
KARMELO BARBARIĆ–KARMELINO – Zastražišće
OPG BURŠIĆ – Brtonigla
MATO RADOVIĆ – Čilipi
JURAJ RUBIN – Jelsa
ZRAČNA LUKA SPLIT–KAŠTELA – Kaštel Štafilić
MARINA EŠKINJA–LANTANA – Sv. Filip i Jakov
JADRAN PERIĆ – Stomorska
ĐORĐAN GURDULIĆ–MURVICA – Jelsa
FRANO LAPAČINA – Mlini
ANTONIO BAGOJE – Dunave
KEMAL KERANOVIĆ – Brodarica
OPG VINKO GULIN – Vodice
LUKO GLAVINJA – Čilipi
AGROPRIŽBA d.o.o. – Brodarica
VOJMIR CVITANIĆ – Bol
MATE PALINIĆ – Duba
NEVEN GRABOVAC – Šibenik
MILIVOJE RADOVANOVIĆ – Punat
NEDJELJKO PROVIĆ – Opuzen
VLAHO MIHATOVIĆ – Gruda
MIHO BENDER – Šipan
IVAN EŠKINJA–LANTANA – Sv. Filip i Jakov
VANJA DUJC – Koper, Slovenija

Zlatna medalja za izgled pakovine
BRIST d.o.o. – Pula

Zlatne medalje za sireve
MILS d.d. MLJEKARA SPLIT – Split, za tvrdi sir iz ovčjeg i kravljeg mlijeka – Lećevački sir
SLAVKO PETROVIĆ – Pakovo Selo, Drniš, za polutvrdi ovčji sir iz svježeg mlijeka
SLAVKO PETROVIĆ – Pakovo Selo, Drniš, za svježi ovčji sir iz svježeg mlijeka
MIRA ĆOPIĆ – Donja Suvaja, za kravlji tvrdi sir s dodatkom papra
AGROPROMET-SIRANA RUNOVIĆ, za Biokovski kravlji sir sa začinskim biljem
AGROPROMET-SIRANA RUNOVIĆ, za Dalmatinski sir

Priznanje za najbolje sortno maslinovo ulje
ŽELJKA PALINIĆ – Blace

Priznanje za najbolje maslinovo ulje sljubljenih sorti
MARKO GREGO – Orebić

Priznanje za najbolje blago maslinovo ulje
ILIRIJA d.d. – Biograd na moru

Priznanje za najbolje srednje intenzivno maslinovo ulje
ANTE DUVNJAK – Vodice

Priznanje za najbolje intenzivno maslinovo ulje
PROIZVODNO USLUŽNI OBRT „ČIVIĆ“ – Vrisnik

Priznanje za najbolje zadružno maslinovo ulje
POLJOPRIVREDNA ZADRUGA SVIRČE – Svirče

Priznanje uljari koja je preradila šampionsko maslinovo ulje
ULJARA NADIN – Nadin

Priznanje uljari koja je preradila najveći broj pristiglih uzoraka
DALMACIJABILJE ESENCIJA d.o.o. – Dubravka

Osobna i kolektivna priznanja

Priznanje „Pavle Bakarić“ za uspješnu primjenu znanosti u praksi
ĐURO GRZILO – Dunave (Konavle)
Priznanje „Branko Škarica“ za životno djelo u uljarstvu
GERTY DEBERTI-MUSLADIN – Dubrovnik
Međunarodno priznanje „Cavaliere olio d'oliva“
JADRAN ZLOKIĆ – Vela Luka
Priznanje za životno djelo u maslinarstvu
mr. sc. MARIJAN TOMAC
Priznanja uzornim maslinarima
VLATKO CAPUT – Dubravka (Konavle)
PERO LUKŠIĆ – Čibače (Župa dubrovačka)
TONĆI MORETIĆ – Gramače (Dubrovnik)
Godišnje priznanje uljarskoj zadruzi za 2008. godinu
ULJARSKA ZADRUGA IGRANE – Igrane
Zlatno pero Noćnjaka
MLADEN KRNIĆ
Priznanje za afirmaciju maslinovog ulja kroz umjetnost
MATKO TREBOTIĆ
Priznanje udruzi
K.U.M. – KONAVOSKA UDRUGA MASLINARA
Priznanje za razvoj poljoprivrede na kršu
OCINJE MARKET d.o.o. – Mljet

 
Copyright © 2001-2011 Zadružni savez Dalmacije. Sva prava pridržana. Izrada i održavanje Novacom.